Hakkımızda

Türiye'ye yayılan başarısı, 1982 yılında gelinlikte dünya modasını ülkemize taşımayı hedefleyerek yola çıkmasıyla başladı. ECEM GELİNLİK başarı öyküsünün ilk adımları 1982 yılında atıldı.Dünyanın dört yerinden özenle seçilmiş dünya markalarının özgün modelleri ile orijinalliğin, zarafetin ve kalitenin harmanlandığı koleksiyonları, gelinlik efsanesine yeni bir bakış açısı getirdi. ECEM GELİNLİK 1982 yılından beri hizmet veren, evlilik hayali kuran, genç kızları etkileyen zarif görünümlere imza atmaya devam ediyor. ECEM GELİNLİK olarak tüm yeni evlenecek çiftlere şimdiden mutluluklar dileriz.

Ayrıca web sitemizde aşağıdaki konular ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Ölçü Alma

 

Dikdörtgen Tipli Vücutlar

Bu vücut türünde bel kısmı çok fazla belli değildir, omuzlardan kalçalara doğru düze yakın bir hat inmektedir. Dikdörtgen vücutlu bayanların, bellerini ortaya çıkaran büzgülü bir gelinlik modeli seçmeleri uygun olacaktır.

 

Armut Tipli Vücutlar

Bu tipteki bir kadının kalçaları omuzlarından daha geniştir. Aradaki bu farkı aza indirmek için hafif vatkalı gelinlik modelleri uygun olabilir. Bunun yanısıra, kalın kumaşlı modeller tercih edilmelidir. Kalçalar geniş ve yuvarlaksa düz kesimli modellerden kaçınılmalıdır; çünkü bu tür modeller kalçaların genişliğini daha fazla ortaya çıkaracaktır.Kalın belli bir vücut için tavsiyemiz V tipinde bir gelinlik modeli seçimidir. Ayrıca kemerli ve geniş gelinlik modelleri de pek uygun değildir.

 

Üçgen Tipli Vücutlar

Üçgen tipli vücuda sahip kadınların omuzları kalçalarına göre daha geniştir. Genelde sporcu bayanlarda rastlanılan bu tip vücut için, omuzların genişliğini kapatmak amacıyla, üst kısmı düz kesimli ve uzun kollu modeller uygundur.

 

Kum Saati Tipli Vücutlar

Genelde ideal vücut tipi olarak görülen bu vücutlar için hemen her modelin yakıştığı söylenebilir. Yine de bellerini ortaya çıkaran modeller önerilebilir.

 

Diğer gelinlik tavsiyeleri

  •  Düz karınlı ve küçük göğüslüyseniz düz kesimli bir gelinlik seçebilirsiniz.
  •  Göbeğinizden şikayetçi olmanız durumunda A-tipinde gelinlikler uygundur.
  •  Sırtınızın güzelliğine inanıyorsanız, sırtı bele kadar açık bir gelinlik seçebilirsiniz.
  •  Kısa boylusanız önü V-kesimli, göğüs dekolte, bir gelinlik boyunuzu uzun gösterir.
  •  Uzun boylusanız, askılı ve etek boyları çok kısa olmadan her model yakışır.
  •  Kısa boyunluysanız önerimiz, saçlarını toplamanız yada topuz yapmanız, en şık şekli olacaktır.
  •  Uzun boyunluysanız tam tersine saçlarınızı açık bırakmalısınız.
  •  Kollarınız kalın veya çok ince ise uzun ya da kısa kollu bir gelinlik seçebilirsiniz.